KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13767003
nr 1376 7003
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Torrnålsgravyrer, 2 st. Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerade, numrerade 2/150, daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramade löst blad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:01:59
100 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage